TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Polska - Encyklopedia Nauk Politycznych

Wysyłka 2 dni robocze
Cena 44,00
Twitter LinkedIn Wykop Facebook

Przed wojną ukazały się 3 tomy niezwykle wartościowej Encyklopedii Nauk Politycznych, redagowana była ona przez najlepszych polskich naukowców, najznamienitsze nazwiska. Tuż przed samym wybuchem II Wojny Światowej, w sierpniu 1939 roku ukazał się zeszyt rozpoczętego tomu IV. Cały poświęcony był hasłu POLSKA.

Prof. Stanisław Srokowski opisał "Geografię i stosunki gospodarcze".

W ramach rozdziału "Historii i spraw politycznych" prof. Oskar Halecki napisał "Dzieje dawnej Rzeczypospolitej", prof. Henryk Mościcki "Epokę porozbiorową" a "Historię czasów najnowszych" doc. Janusz Pajewski.

Rozdział poświęcony "Historii ustroju" napisał prof. Zygmunt Wojciechowski.

Prof. Kazimierz Władysław Kumaniecki jest autorem rozdziałów: "Odbudowa Państwa Polskiego", "Główne zasady Konstytucji Kwietniowej" oraz "Ustrój administracyjny".

Jest to bardzo rzadkie wydawnictwo, które tępione było z zaciekłością przez okupacyjne władze niemieckie i sowieckie. Do dziś przechowało się niewiele egzemplarzy. Z tym większą radością udostępniam reprint tego zeszytu, przechowywanego w zbiorach rodzinnych (w czasach stalinowskich w piwnicy z węglem) jako także zapowiedź wydania całości przedwojennej Encyklopedii Nauk Politycznych.

Zapytaj o przedmiot

Polska - Encyklopedia Nauk Politycznych