TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Bestseller

Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque

Wysyłka 2 dni robocze
Cena 49,00
Twitter LinkedIn Wykop Facebook
Wybór katolickich modlitw i rozważań zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w.

Godzina Święta – nabożeństwo, nocne czuwanie, jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Nabożeństwo to związane jest z kultem Najświętszego Serca Jezusowego, które Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque w 1673 roku, zalecając ustanowienie święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, Komunię Świętą wynagradzającą w I-piątki miesiąca oraz praktykowanie nocnego czuwania zwanego Godziną Świętą.

O ile w dzisiejszych czasach, mamy świadomość czym są tzw. „I-piątki”, tak nabożeństwo „Godziny Świętej” zostało niemal całkowicie zapomniane. W jednej z starych książek (wydanej w 1936 r.) odnajdujemy taki zapis świadczący o ogromnej popularności wspomnianego nabożeństwa:

„Dziś nabożeństwo Godziny Świętej znane jest w świecie całym. Uczestniczą w nim Papieże – z całą wspaniałością urządzają je wszystkie Kongresy Eucharystyczne – wprowadzono je do wszystkich prawie parafii, domów zakonnych i podobnych instytucji katolickich – wydawane są Przewodniki Godziny Świętej w prawie w każdym języku”.

W niniejszej książce zebrano stare, tradycyjne, zapomniane modlitwy i rozważania dotyczące Godziny Świętej oraz modlitwy mające charakter wynagradzający, książkę ozdobiono pięknymi ilustracjami.

Mamy nadzieję, że uda się przybliżyć i ponownie rozpowszechnić, to prawie całkiem zapomniane, a jakże piękne nabożeństwo praktykowane tak licznie przez naszych przodków. Wierzymy, że i nam – katolikom żyjący w XXI w. – również uda się spełnić prośbę Pana Jezusa.

Zapytaj o przedmiot

Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque