TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Znaleziono: 1

Literatura o syjonizmie

Syjonizm jako ruch polityczny i społeczny mówi o obowiązku zasiedlenia terenów starożytnego Izraela przez Żydów. Na przestrzeni lat stał się on nie tylko ideologią, ale również fundamentem działań oraz postaw religijnych. Głównym celem narodu było zasiedlanie terenów, które po kolei zdobywali, w związku z czym tworzyli osiedla żydowskie. Dzisiaj przyjmuje się, że Żydzi reprezentujący nurt syjonistyczny są ortodoksyjni i nacjonalistyczni pod względem religijno-kulturowym. Literatura o syjonizmie na przestrzeni lat bardzo się rozwinęła, a dostępne w naszej księgarni pozycje pomagają poznać historię, a przy tym wierzenia narodu żydowskiego.

Historia Żydów opisana w obszernych księgozbiorach

Historyczne książki o Żydach przedstawiają dzieje tego narodu — od samego początku aż do współczesności. Najważniejsze wydarzenia mające wpływ na ich wierzenia, a co za tym idzie — budowanie odrębnej kultury sprawiły, że syjonizm stał się znany na całym świecie i wciąż wzbudza ogromne kontrowersje. Szczególnie znana historia holokaustu czy literatura o Żydach w Polsce przyciąga ogromne zainteresowanie. Jeśli poszukujesz interesujących pozycji do swojej domowej biblioteczki, na uczelnię bądź do biblioteki miejskiej, nasz dział z książkami o syjonizmie z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Książki o judaizmie, czyli historia Żydów w pigułce

Literatura o judaizmie czy syjonizmie cieszy się dużą popularnością w gronie historyków, kulturoznawców, a także entuzjastów poznawania nowych nurtów społeczno-religijnych. Decydując się na zakup dostępnych u nas tytułów, masz szansę pogłębić swoją wiedzę nie tylko na temat historii Żydów w Polsce, ale również tego, jak mocno wiara oddziałuje na wszelkie aspekty życiowe. Prezentujemy mnóstwo świetnych książek, które są napisane przystępnym językiem oraz nieco bardziej specjalistyczne — skupiające się na samej historii. Zachęcamy do przejrzenia całego księgozbioru i do składania zamówień online.