TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Znaleziono: 1

Ciekawe książki o holocauście

Czasy II wojny światowej to z całą pewnością okres, o którym niełatwo jest mówić wielu osobom — zwłaszcza tym, które ją przeżyły. Obraz cierpienia, biedy, chorób i wszechobecny strach o bliskich czy własne życie towarzyszący ówczesnym ludziom na co dzień przyniósł owoce w postaci wielu dzieł literackich. Bardzo dużo książek dotyczących tamtych ponurych lat dotyczy holocaustu, czyli zagłady Żydów dokonanej przez nazistowskie Niemcy. W naszej księgarni możesz znaleźć wiele ciekawych książek, które pozwolą Ci lepiej poznać to zagadnienie, jak również zaznajomić się z relacjami naocznych świadków tych wydarzeń.

Literatura: Przedsiębiorstwo Holocaust. Poznaj bestsellerowe dzieło!

W szczególności polecamy książkę Przedsiębiorstwo Holocaust . Jest to pozycja traktująca o osobach i organizacjach wykorzystujących tragedię holocaustu do celów politycznych, jak również własnych korzyści majątkowych. W dziele krytyce poddawane jest nadawie wydarzeniu szczególnej rangi, bo — choć było ono tragiczne i bolesne — nie było to ani największe ludobójstwo, ani tez jedyna w historii próba unicestwienia całego narodu. Zachęcamy do lektury i zamawiania innych pozycji z bogatego asortymentu literatury księgarni Antyk.

Książki o II wojnie światowej: powieści i reportaże

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pozostałymi pozycjami literackimi traktującymi o II wojnie światowej. Miłośnicy historii znajdą tutaj zarówno powieści, jak i wspomnienia, reportaże, książki dokumentalne oraz inne. Każda z nich stanowi niezastąpione źródło wiedzy o czasach, w ktorych nazistowskie Niemcy próbowały wyeliminować niewygodne dla nich nacje z mapy świata. To także ważna lekcja o wartościach, człowieczeństwie, poświęceniu i miłości, nierzadko większej niż śmierć. Z pewnością warto wzbogacić swoją biblioteczkę o kilka tomów.