TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Znaleziono: 2

Msza trydencka w literaturze i opracowaniach

Aby poznać to, co najbardziej wartościowe dla wielowiekowej tradycji — jednolity porządek Mszy katolickiej będący sposobem celebracji obowiązującym od 1570 do 1969 roku, warto sięgnąć po literaturę, którą znajdziesz w tej kategorii. Msza trydencka swoją nazwę zawdzięcza Soborowi Trydenckiemu, podczas którego Ojcowie Kościoła zdecydowali o konieczności unifikacji rytu. Znana jest również jako stara Msza, jednak właściwe określenie to Msza sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego i znacznie różni się od Mszy posoborowej, czyli formy wprowadzonej w latach 1960/1970.

Ponad 400 lat funkcjonowania Mszy trydenckiej

Różnice między nadzwyczajną formą, a Mszą posoborową są ogromne, a przez wielu Msza trydencka uważana jest za właściwszą i bardziej podniosłą. Ma to związek z używaniem łaciny, czyli jednolitym językiem nabożeństwa dla wszystkich katolików. Wiele osób podnosi to jako argument dla lepszego zrozumienia Mszy przez większość wiernych. Oczywiście historycznie, bowiem obecnie łacina nie jest znana. Kolejną istotną różnicą bez wątpienia jest strona, w którą zwrócony jest kapłan — plecami do wiernych. Choć Msza trydencka nie została zakazana w Kościele, to bez wątpienia jest znacznie rzadziej odprawiana, niż Msza posoborowa. Odmienności między zwyczajnym i nadzwyczajnym Rytem Rzymskim jest więcej, dlatego aby ułatwić wiernym odbiór starej Mszy, polecamy wybitne opracowania oraz szeroką literaturę poświęconą temu zagadnieniu.

Literatura w księgarni Antyk — Msza trydencka oraz wiele innych wartościowych pozycji

Dbamy o to, aby nasza oferta stale przynosiła Klientom radość z poznawania historii, filozofii czy zasad związanych z życiem zgodnym z założeniami Ojców Kościoła, a także naszych przodków. Bogaty asortyment przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy poszukują rzetelnych informacji dotyczących wiary, wartości patriotycznych oraz myśli zgodnych ze światem wyznawanych wartości. Zapraszamy do składania zamówień!