TELEFON i FAX DO NASZEJ KSIĘGARNI
227580359 (+48227580359)

Znaleziono: 1

Literatura antyku

Świat starożytnego Rzymu i Grecji zalicza się do epoki antyku, kiedy to rozwinęły się pierwsze potężne cywilizacje. Kolebka kulturowa, jaką po sobie zostawili zarówno Grecy, jak i Rzymianie stanowi doskonałe źródło informacji na temat ich zwyczajów, budownictwa, wierzeń, a także systemu podziału ról w społeczeństwie. Literatura antyku powstała na podstawie informacji, które zostały pozyskane przez doświadczonych historyków oraz kulturoznawców tej właśnie epoki. W naszej bibliotece oferujemy pozycje ściśle związane z epoką antyku — idealne dla entuzjastów historii starożytnego dziedzictwa.

Filozofia antyku — nurty myślowe starożytnego świata

W starożytnej Grecji i Rzymie filozofia była bardzo istotnym zagadnieniem, jakie fascynowało wielu znanych dzisiaj myślicieli. Epikureizm, stoicyzm, cynizm czy prometeizm to tylko kilka pojęć związanych z nurtami filozoficznymi, jednak ich znajomość pozwoli Ci na zrozumienie machiny będącej podstawą funkcjonowania obu cywilizacji. Proponujemy Ci zatem świetne pozycje z filozofii antyku opracowane przez wybitnych historyków. Znajdziesz u nas intrygujące książki o życiu starożytnych cywilizacji, ale też tytuły opisujące wpływ poszczególnych nurtów na współczesne religie i wierzenia.

Znane filozofie antyku: literatura, jaką musisz znać

Literatura antyku jest dziedzictwem całej starożytnej kultury. Książki o tematyce starożytnych cywilizacji opisują nie tylko filozofię, ale również wierzenia tamtejszych ludności, na których bazie powstała mitologia politeistyczna. Szeroka historia starożytności skupia się zatem na wielu aspektach codziennego życia, zabobonach przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz religii będącej fundamentem filozofii antyku. Sprawdź nasz dział literatury antycznej, zapoznaj się z poszczególnymi tytułami, po czym wybierz książkę, która Cię zachwyci.